آگاهی از آلایندگی ها حق شهروندان اردکانی است

به گزارش ایرنا ˈ عبدالله کمالیˈ روز پنجشنبه درجلسه مشترک اعضای کمیسیون محیط زیست با مسوولان HSE صنایع با گرامیداشت روز ملی هوای پاک افزود: نامگذاری این روز باعث ایجاد حساسیت مردمی و یادآوری مسوولان جهت اهتمام وی‍ژه همگان به این موضوع می شود .

وی اظهار کرد: علیرم اینکه پیش شرط دستیابی به توسعه پایدار و متوازن شهرستان ، ایفای الزامات زیست محیطی و اجتماعی توسط واحدهای صنعتی است بحث محیط زیست یک مساله فرامنطقه است و تک تک ما قبل از هر چیز باید از محل زندگی و کار خود و کارشناسان و صنعت گران هم از کارخانه های خود شروع کنند .

وی افزود: داشتن شهری با هوای پاک دستیافتنی است و آنچه که مسلم و اجتناب پذیر می باشد این است که تحول صنایع صنعتی شهر،آسیب هایی در حوزه محیط زیست دارد و باید در دو مقوله اقدامات پیشگیرانه و جبرانی با نظر متخصیصن امر بیشتر اهتمام داشته باشند .

رئیس شورای شهرستان اردکان نیز دراین جلسه با بیان اینکه محیط زیست را نباید فدای سیاسی کاری ها کرد افزود: یکی از دغدغه های نمایندگان و منتخبین مردم در شورا بحث زیست محیطی و سلامت مردم است .

حجت الاسلام ˈ سید حسین عطریˈ گفت : تاکنون هزینه های زیادی جهت درمان سرطان در شهرستان شده و باید کارشناسانه در این زمینه ورود پیدا کرد.

وی اضافه کرد: برای داشتن شهری شاداب نیاز به فضای سبز است و این وظیفه صنایع را سنگین تر می کند .

رئیس شورای شهرستان اردکان تصریح کرد: نباید در زمانی که سلامت مردم در خطر است صنایع نسبت به آن بی تفادت باشند و اذا: از رئیس محیط زیست به خاطر شفاف سازی برخی موارد قاطعانه حمایت می کنیم .

ˈ مرتضی عزیزیˈ رئیس حفاظت محیط زیست هم گفت: کارشناسان hse بازوی توانمند محیط زیست به شمار می روند و وظیفه دارند که در حوزه تخصصی خود مهارت پیدا کنند و به بحث محیط زیست اهمیت ویژه ای بدهند .

رئیس اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی اردکان نیز اظهار کرد: کمیسیون صنعت و معدن شورا در امر سلامت محیط زیست پیش قدم بوده و باید کارشناسان محیط زیست و مدیران صنایع در کنار هم قرار بگیرند. محمد فتاحی افزود: بررسی مشکلات در جهت رفع و حل آنها صرفا نیاز به یک برنامه زمان بندی است .

/ 1 نظر / 23 بازدید
حسین

وبلاگ ذره بین صنعت اردکان با مطالبی راجع به معرفی شرکتهای مرتبط با صنعت اردکان و همچنین ایراداتی نسبت به بعضی از وقایع مجتمع گندله سازی راه اندازی گردید. در صورت امکان لینک نمایید.http://zarebinesanat.blogfa.com/