امضای طومار نجات اردکان

 صبح روز 7/5/1393 مصادف با روز عید سعید فطر مردم شهر اردکان طوماری را امضا کردند. این طومار با استناد به مقاله «خطری بزرگ در کمین شهر اردکان» تهیه‌شده بود و طی آن از رییس‌جمهور و استاندار یزد خواسته ‌شده بود تا با اختیاراتی که دارند مانع برداشت بی‌رویه آب از کویر سیاه کوه و حاشیه آن بشوند و از خطری که در ده سال آینده دامن‌گیر مردم این شهر خواهد جلوگیری نمایند.

امام‌جمعه شهرستان اردکان نیز در خطبه دوم نماز عید فطر از مسئولان خواست تا نسبت به حفظ محیط زیست هوشیار باشند و جلوی صنایعی که آلایندگی آنها موجب بروز خطر و سلب سلامتی از شهروندان و حتی حیات‌وحش می‌شود را بگیرند.

همچنین آقای تابش نماینده مردم شریف اردکان به عنوان سخنران پیش ازخطبه ها در مورد حفظ محیط زیست سخنرانی کرده و از مسئولان خواستند تا جلوی آلایندگی صنایع موجود و احداث صنایع آلاینده جدید را بگیرند.

حال باید دید مسئولان ذی ربط پس از این درخواست های صریح و به جا، چه اقدام مثبتی انجام خواهند داد. این انجمن سعی می‌کند تا ناظری بر این عملکرد باشد و مراتب امر را به مردم شهرستان اطلاع‌رسانی نماید.

لازم به ذکر است که این طومار توسط انجمن دوستداران محیط زیست شهرستان اردکان تهیه شده و مورد حمایت انجمن چارسوق کویر، پایگاه اطلاع‌رسانی اردکان گویا، انجمن شیفتگان طبیعت و جمعی از اساتید دانشگاه اردکان قرار گرفت.

 

 

/ 1 نظر / 30 بازدید
انجمن بابا و فرزندان !

http://ardakan.info/%D8%AE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86/