برگزاری مسابقه غیر اخلاقی خروس جنگی در اردکان

در روز یکشنبه مورخ 2/1/1394متاسفانه برای چهارمین سال متوالی عمل غیر اخلاقی خروس جنگی به طور رسمی در شهر اردکان برگزار شد. متاسفانه چند سالی است این تفریح ظالمانه در دیار علم و ادب وایمان انجام می شود ولی تاکنون مسوولین امر برای جلوگیری از آن اقدامی نکرده اند. متاسفانه بعضی از مسوولین از کنار این امر چنان گذشته اند که بیم آن وجود دارد در سالهای آینده از این کار حمایت هم بشود. ازآنجا که ممکن است برگزار کنندگان این امر در اثرنا آگاهی چنین اقدامی را انجام داده باشند برخود لازم دانستیم سه نکته اساسی در مورد آن را تذکر بدهیم.

1_ حجت اسلام سید اسماعیل شاکر اردکانی امام جمعه موقت شهر اردکان این اقدام را با توجه به روایات اسلامی حرام اعلام کرده اند.

2- در تبلیغاتی که برای این کار صورت گرفته بود به باستانی بودن آن اشاره شده بود و به طوری سعی شده این فعل را به عنوان رسمی که در گذشته در شهر وجود داشته بیان کند. با توجه به همین ادعا از چند نفر از مطلعین تاریخی و فرهنگ عامه اردکان سوال شد که تمامی آنها انجام این کار را در این شهر رد نمودند.

3- همچنین از نظر اخلاقی جنگ انداختن دو حیوان برای تفریح کاری غیر اخلاقی و مذموم می باشد.

با توجه به مطالب فوق از تمام مسوولان امر خواستاریم تا به این موضوع رسیدگی نموده و ما دیگر شاهد انجام این کار حداقل در شهرستان اردکان نباشیم.

و اما یک پیشنهاد:

پیشنهاد می شود با توجه به اینکه پتانسیل هایی از این نوع در این شهرستان وجود دارد برای جلوگیری از این کارها مسوولین مسابقاتی صحیحی را برگزار نمایند. انجمن دوستداران محیط زیست اردکان مراتب همکاری خود را برای انجام مسابقات صحیح در سال جاری به مسوولان اعلام می دارد.

 

تصویر خروس جنگی در لرستان

/ 0 نظر / 39 بازدید