در آستانه ولادت امام رضا و روز محیط بان

سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی:

حکم اعدام اسد تقی زاده، محیطبان منطقه حفاظت شده دنا در حالی از سوی دیوان عالی کشور تایید می شود که در آستانه ولادت امام هشتم شیعیان(ع) و روز محیطبان، شهر شیراز امروز میزبان جشن روز محیطبان است و سازمان محیط زیست قرار است در این روز از بهترین محیطانان کشور تجلیل کند.
به گزارش سبزپرس، اسد تقی زاده، محیطبان جوان منطقه حفاظت شده دنا اکنون بیش از سه سال است که در زندان به سر می برد .
این محیط بان سه سال قبل در حین انجام ماموریت و گشت زنی در منطقه حفاظت شده دنا با گروهی از متخلفان و قاچاقچیان حیات وحش برخورد کرد که به طور غیر قانونی اقدام به شکار یک راس کل کرده بودند.
در همین زمان شکارچیان مسلح که گفته می شود از  شکارچیان متخلف منطقه بودند اقدام به تیراندازی به سمت محیطبانان می کنند و محیطبانان نیز با استناد به حکم ضابط قضایی که از سوی دادگستری برای آنها صادر شده و با استناد به قانون حمل سلاح توسط نیروهای مسلح کشور در صدد دفاع از خود بر می آیند و در این درگیری یکی از شکارچیان به ضرب گلوله محیطبان تقی زاده کشته می شود. 
اسد تقی زاده در حالی که تنها 12 روز از ازدواج اش می گذشت راهی زندان شد و اکنون مقامات قضایی وی را به اتهام قتل عمد محکوم به اعدام کرده اند . 
گفتی است هم اکنون یکی دیگر از محیطبانان منطقه حفاظت شده دنا نیز در بند زندان و منتظر صدور حکم قصاص است و سازمان محیط زیست نیز از تعامل با مسئولان قضایی و ارشد کشور برای حل این مسئله همچنان عاجر مانده است.

اخبار مرتبط:

نامه جمعی از فعالان محیط زیست به سران قوای سه گانه درباره حکم قصاص یک محیطبان: «محیطبان دنا تنها به وظیفه خود عمل کرده»/ «خواستار توقف اجرای حکم و بازنگری پرونده هستیم»  

/ 0 نظر / 14 بازدید