اولین اقدام محیط زیستی امام جمعه اردکان

در جریان استقبال از حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر امام جمعه جدید اردکان قرار بود یک راس گاو در جلوی مصلی قربانی شود. با اینکه گاو و وسایل حمل کننده مانند وانت و جرثقیل از ساعت ها قبل از ظهر در جلوی درب ورودی مصلی مستقر بودند و این امر در اردکان از سال ها قبل امری رایج می باشد ولی هنگام ورود امام جمعه در حالی که سلاخ آماده ذبح گاو بود با ممانعت جدی امام جمعه روبه رو شد و امام جمعه ضمن تشکر از زحمات آنها قول داد در تریبون نماز جمعه از آنها تشکر کند سپس در پایان خطبه نماز جمعه به این امر اشاره کرد و گفت کشتن گاو و گوسفند در خیابان صحیح نمی باشد و من هم از اینکه این جوان ها با ابراز علاقه و لطف میخواستند این کار را انجام دهند از آنها تشکر و سپاس گزاری میکنم که این کار را انجام ندادند.

انجمن دوستداران محیط زیست اردکان ضمن تشکر از امام جمعه محترم به خاطر این اقدام جالب محیط زیستی امیدوار است که در سایر موارد مخصوصا ایام محرم با تاسی از کار جالب امام جمعه از کشتن گاو و گوسفند در معابر عمومی که علاوه بر ضررهای بهداشتی تاثیر ناروایی بر روان اطفال و کودکان دارد و موجب آذار و اذیت بیش از حد حیوانات نیز می شود از این عمل جلوگیری شود.

توضیح اینکه امام جمعه جدید اردکان از دوستداران محیط زیست می باشد و تا کنون چندین سخنرانی در مورد حفظ محیط زیست ایراد نموده و اخیرا کتاب ارزشمندی تحت عنوان زمین مادر ماست با موضوع حفظ محیط زیست از نگاه اسلام تالیف نموده است. 

/ 1 نظر / 51 بازدید
مسعود

خبر خوب و مسرت بخشی بود امیدوارم انجمن شما از حضور این امام جمعه طبیعت دوست به بهترین نحو در حفاظت و حمایت از محیط زیست منطقه کمک گرفته و همکاری همه نهادها در حفاظت از محیط زیست منطقه رو به خدمت بگیره بهتره از این فرصت بهترین بهره رو گرفت