عامل کشتار یک قوچ وحشی بهمراه اسلحه و مهمات غیرمجاز در اردکان دستگیر شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان اردکان یزد مستقر در پناهگاه حیات وحش دره انجیر چند روز پیش از تاسوعا و عاشورا حین گشت و کنترل در عرصه های آزاد این منطقه متوجه رد مشکوک یک دستگاه موتورسیکلت شدند.

رییس اداره محیط زیست اردکان در این باره گفت: محیط بانان به جستجو پرداخته و پس از مدتی یک موتورسیکلت را حین بازگشت از سمت ارتفاعات مشاهده نمودند.

مرتضی عزیزی افزود: مامورین به منظور بررسی بیشتر به سمت موتورسیکلت حرکت کردند اما راکب موتور به محض مشاهده محیط بانان با سرعت زیادی مشغول فرار شد.

محیط بانان نیز به تعقب متخلف پرداختند اما راکب موتور بدون توجه فرمان های مکرر ایست مامورین به سرعت درون دشت مشغول به فرار بود.

پس از بی توجهی راکب موتور به فرمان ایست، محیط بانان اقدام به شلیک هوایی نمودند که پس از انجام شلیک هوایی، فرد متخلف موتورسیکلت را متوقف و خود را تسلیم مامورین نمود.

در جریان بازرسی از متهم لاشه یک قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه گلنگدنی پنج تیر روسی غیرمجاز، هفت تیر فشنگ سیمینوف، یک دوربین چشمی و یک دستگاه موتورسیکلت ۲۵۰ کشف و ضبط گردید.

متهم پس از بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده همچنین حمل و استفاده از سلاح و مهمات غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی گردید.

/ 2 نظر / 23 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.

سعید

سپهری کجستی؟[خنده]