مهلتدوماهه اروپا به انگلیس برای حفاظت از پورپویزها

دیده بان حقوق حیوانات: کمیسیون اروپا به دلیل اهمال و ناتوانی انگلیس در حفاظت از گرازماهی‌ها (پورپویزها)، این کشور را طی دو ماه آینده دادگاهی می‌کند.

به گزارش ایسنا با وجود اینکه دولت انگلیس مکان‌های حفاظت شده بیشتری را برای حفاظت از پورپویزها اختصاص داده اما مقامات این کشور احتمالا طی دو ماه آینده از سوی دیوان دادگستری اروپا احضار خواهند شد.

گرازماهی بندر (پرپویز) بیشترین و کوچکترین گونه آب‌بازسانان است که در آب‌های انگلیس یافت می‌شود. این گونه از نظر ظاهری به دلفین‌های پوزه بطری شباهت بسیاری داشته و یک حیوان کاملا اجتماعی است. با این حال این آبزی زیبا در انگلیس مغفول مانده و تعداد آنها به دلیل فعالیت‌های انسانی نظیر صید ناخواسته، گرسنگی، آلودگی‌های صوتی زیر آب و تصادف با قایق‌ها و کشتی‌ها رو به کاهش رفته است.

بنابر اعلام دیوان دادگستری اروپا که روز پنج‌شنبه گذشته اخطاریه‌ای را به دولت انگلیس ارسال کرده، ناتوانی این کشور در سرپرستی و مراقبت از آب‌بازسانان، وجهه زیست محیطی انگلیس را با خطر جدی روبرو کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، انگلیس به رغم داشتن شمار فراوانی پرپویز در آب‌های خود، تاکنون تنها یک منطقه کوچک حفاظت شده در ایرلند شمالی احداث کرده که انجام برخی پروژه‌ها نیز نظیر احداث مزارع برق بادی در سواحل آن، این منطقه حفاظت شده را با خطر مواجه کرده است.

این مسئله باعث شده تا کمیسیون اروپایی مکررا انگلیس را وادار کند تا نقش مسئولانه‌ای را در قبال حفاظت از این آبزیان ایفا کند. با این حال این هشدارها تاکنون با بی‌توجهی مقامات این کشور و عدم تخصیص منطقه حفاظت شده جدید روبرو شده است.

/ 2 نظر / 16 بازدید
سوده

سلام وبلاگ خوبی داری پیشنهاد میکنم وبلاگتو توی سایت زیر ثبت کنی رایگانه ولی روی بازدیدت خیلی تاثیر داره. www.linc.ir

ساسان اس ام اس

سلام وب خوب و به روزی داری. امیدوارم همیشه اینجور باشه. آدم یه همچین وبایی رو می بینه از وب خودش ناامید میشه! می تونی وبت رو تو انجمن ما معرفی کنی تا بقیه هم استفاده کنن. من بهت سر زدم اگه شما هم دوست داشتی به سایت ما سر بزن. ممنون www.SasanSMS.ir کامل ترین آرشیو اس ام اس www.SasanSMS.ir/Forum متفاوت‌ترین انجمن سرگرمی و تفریحی فارسی‌زبانان