مشاهده دو یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش «دره انجیر» اردکان

 معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان یزد، از مشاهده دو یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش «دره انجیر» واقع در شهرستان اردکان خبر داد. همچنین در خبری دیگر از این استان، زنده گیری و انتقال «جبیر» از استان یزد به استان خراسان رضوی اتفاق افتاد.

به گزارش سبزپرس، معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از مشاهده دو یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش «دره انجیر» اردکان خبر داد و گفت: در چند روز اخیر ماموران پناهگاه حیات وحش «دره انجیر» اردکان حین گشت زنی و کنترل منطقه موفق به مشاهده دو یوزپلنگ و تهیه تصویر و عکس از یکی از آنها شدند.

او تاکید کرد: براساس بررسی مشاهدات امسال، جابجایی یوز پلنگ در این منطقه بیش از گذشته مشهود بوده و خطر تصادف جاده ای آنها در محور یزد – طبس تشدید شده است.

زنده گیری و انتقال جبیر از استان یزد به خراسان رضوی

معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست استان یزد از زنده گیری و انتقال «جبیر» از استان یزد به خراسان رضوی خبر داد و  گفت: استان یزد یکی از استان های پیشرو در احیاء جمعیت گونه های در معرض خطر انقراض است.

حسین اکبری ادامه داد: حتی مولد مورد نیاز بعضی از مراکز احیاء گونه های در معرض خطر در سایر استان ها نیز از طریق استان یزد تامین شده است. او تاکید کزد که در همین راستا به منظور تقویت ژنتیکی سایت تکثیر و پرورش «جبیر» واقع در پناهگاه حیات وحش «شیراحمد» سبزوار، یک «جبیر» نر از مناطق آزاد استان توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس زنده گیری و صحیح و سالم به مقصدخراسان  رضوی، پناهگاه حیات وحش «شیراحمد» سبزوار منتقل شده است.

http://isdle.ir/news/index.php?news=7140

/ 0 نظر / 10 بازدید